100 Cei mai admiraţi CEO din România - 005. Roxana Maftei, Cofondator şi general manager, Farmacia Tei

Postat la 05 ianuarie 2023 8690 afişări

100 Cei mai admiraţi CEO din România - 005. Roxana Maftei, Cofondator şi general manager, Farmacia Tei

#parteneriatistoric #businesssanatos #povestiromanestidesucces

Apare constant în topul admiraţiei româneşti, şi are motive bine întemeiate să fie aici. I-a cucerit pe consumatorii români, după ce a deschis echivalentul hipermarketurilor în piaţa produselor farmaceutice şi parafarmaceutice, prin brandurile Farmacia Tei şi Bebe Tei.

Anul acesta, în povestea afacerii pe care Roxanei Maftei a pornit-o în 1992, pe când avea doar 25 de ani, a început să se scrie un nou capitol. Şi asta pentru că la 30 de ani distanţă de la fondare, compania a primit un nou vot de încredere. De data aceasta nu doar din partea consumatorilor, ci a altor doi dintre cei mai de succes antreprenori români: fraţii Pavăl, fondatorii Dedeman, care au cumpărat 30% din acţiunile grupului de firme Tei.



CITITI AICI MAI MULTE DESPRE ROXANA MAFTEI 

Știu pe ce lume trăiesc

Ești de acord ca, prin lege, să se înființeze funcția publică Avocatul Copilului?

Sunt de acord cu termenii si conditiile

Urmărește Business Magazin

0 of 1 minute, 7 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:01
01:06
01:07
 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.bmag.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi in această pagină.

www.zf.ro
Impactul real al tarifelor preşedintelui Trump: La ce preţ ar putea ajunge un iPhone dacă tarifele rămân în picioare? Costurile urcă de până la 10 ori