LIVE: BANII TĂI, REGULILE TALE: LECŢII FINANCIARE DE LA FEMEI DE SUCCES - De la vis la realitate: Cum îţi găseşti curajul să investeşti şi să porneşti cu dreptul în business?

Adrian Sârbu, ALEPH NEWS: EUROPA devine o pradă pentru SUA şi Rusia

Autor: Aleph News Postat la 12 martie 2025 27 afişări

► Adrian Sârbu: „Europa devine o pradă între America şi Rusia”

► Sondaj ŞTIU PE CE LUME TRĂIESC – ALEPH NEWS – ZF: 63% dintre români sunt de acord cu formarea unei armate europene de 1 milion de militari profesionişti 

► Vezi emisiunea ŞTIU PE CE LUME TRĂIESC în fiecare miercuri, de la ora 22, pe Aleph News 

 

La Ştiu pe ce lume trăiesc, Adrian Sârbu a analizat poziţia Europei în actualul context geopolitic. Concluzia?  Europa riscă să devină o pradă pentru marile puteri ale lumii: SUA şi Rusia.

 „Dacă ai primit un milion de euro, ai acceptat să trăieşti în România sub dictatură, ca în Rusia lui Putin? Pentru da, aţi răspuns, 18%.  Noi acum o să ne trezim în fiecare dimineaţă cu America. America e aici, da? O vezi? O America de gangsteri, da? Oameni de business având în spate armate şi tehnologii extraordinare. Şi o Rusie de criminali, oligarhi, că au şi ei bani.  Toţi banii Rusiei sunt furaţi de oamenii lui Putin şi sunt ai lui Putin, să fie clar. Şi noi ne trezim că Europa, care e aici, da? Devine o pradă pentru aceste două uriaşe, uriaşe prădătoare. Asta este situaţia în care trăim. Asta este situaţia în care trăimaţi.”, a afirmat Adrian Sârbu.

 

Ce poate face Europa pentru a nu ajunge în această poziţie de vulnerabilitate? Adrian Sârbu avertizează că ne vom trezi într-o realitate unde marile puteri se vor lupta pentru bucăţi din Europa, fără ca liderii europeni să mai aibă un cuvânt de spus.

Poţi să urmăreşti emisiunea ŞTIU PE CE LUME TRĂIESC LIVE în fiecare miercuri, de la ora 22:00, pe Aleph News.

Urmărește Business Magazin

Am mai scris despre:
bursa,
deschidere

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.bmag.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi in această pagină.