Jidvei: Anul acesta va fi de referinţă pentru vinul din Transilvania

Postat la 16 iulie 2018 81 afişări

Anul 2018 esteva fi un an de referinţă pentru viticultura din Transilvania, din cauza modificărilor climatice, a anunţat Ioan Mărginean, director tehnic al companiei Jidvei.

Jidvei: Anul acesta va fi de referinţă pentru vinul din Transilvania

"Rezultatul bilanţului termic din acest an este benefic, întrucât acumulările de zaharuri şi arome vor atinge pragul optim în ultima decadă din august, astfel că anul acesta o să degustăm vinul cu două-trei săptămâni mai devreme”, a adăugat Ioan Mărginean.

Citiţi mai multe pe www.mediafax.ro

Sondaj Știu

Ești de acord ca viitorul Președinte să dizolve Parlamentul, pentru a reflecta voința de acum a electoratului?

Sunt de acord cu termenii si conditiile

Urmărește Business Magazin

0 seconds of 1 minute, 7 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
01:07
01:07
 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.bmag.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi in această pagină.

www.zf.ro
Impactul real al tarifelor preşedintelui Trump: La ce preţ ar putea ajunge un iPhone dacă tarifele rămân în picioare? Costurile urcă de până la 10 ori