Reparaţii pe podul peste Dunăre de la Brăila

Autor: Petru Mazilu Postat la 15 iulie 2024 87 afişări

Reparaţii pe podul peste Dunăre de la Brăila

Autorităţile anunţă că se fac reparaţii pe podul peste Dunăre de la Brăila. O bandă este închisă circulaţiei, iar pe a doua se circulă cu viteză redusă din cauza denivelărilor.

IPJ Brăila anunţă luni că pe DN 2S - podul Brăila-Tulcea, sunt efectuate lucrări de reparaţii.

Astfel, pe sensul de mers Măcin-Brăila, între kilometrii 4,8 şi 6,8 se efectuează lucrări de reparaţii pe banda nr. 1.

Circulaţia se desfăşoară pe o singura bandă de circulaţie, respectiv banda nr. 2, cu restricţie de viteză la 30 km/h, întrucât suprafaţa asfaltică prezintă denivelări, a precizat IPJ.

Podul peste Dunăre de la Brăila a fost inaugurat în urma cu un an.

Urmărește Business Magazin

Am mai scris despre:
pod,
reparaţii,
0 seconds of 1 minute, 7 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
01:07
01:07
 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.bmag.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi in această pagină.

www.zf.ro
Impactul real al tarifelor preşedintelui Trump: La ce preţ ar putea ajunge un iPhone dacă tarifele rămân în picioare? Costurile urcă de până la 10 ori