SCANDALUL emisiilor de dioxid de carbon: Amendă exorbitantă pentru compania Porsche
Procurorii germani au amendat producătorul german Porsche AG cu 535 de milioane de euro, pentru nerespectarea standardelor privind emisiile de dioxid de carbon, transmite Reuters.
Procurorii din Stuttgard au spus că departamentul de dezvoltare al companiei şi-a neglijat obligaţiile legale, ceea ce a condus, în cele din urmă, la vânzarea de automobile diesel în Europa, precum şi în alte regiuni, care nu respectau regulile privind nivlurile de poluare admise.
Citiţi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin

Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe Alephnews
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe prosport.ro
Citeşte pe Gandul.ro
Citeşte pe MediaFLUX.ro
Citeşte pe MonitorulApararii.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro
-
Ce mai face George Soros la 94 de ani, „inamicul public" numărul 1 din România. Cine este Alexander Soros, urmașul lui, care a fost decorat de fostul președinte american Joe Biden în locul tatălui său. Scott Bessent, mâna dreaptă a lui Soros, alături de care a prăbușit lira sterlină, e acum ministru de Finanțe în SUA