Uniqa Asigurari de viata are un nou membru in Directorat

Autor: Ana Raduta Postat la 21 februarie 2011 65 afişări

Remus Lapusan este noul membru in cadrul Uniqa Asigurari de viata, subsidiara din Romania a Uniqa Group.

Din 2003 pana in prezent, Lapusan a (40 de ani) a ocupat pozitia de director al sucursalei Cluj a Uniqa Asigurari, compania de asigurari generale a grupului Uniqa in Romania, sub conducerea lui sucursala inregistrand o crestere importanta a portofoliului de clienti si a afacerilor.

"Grupul Uniqa este foarte interesat de asigurarile de viata din Romania, o piata aflata inca la inceput de drum, dar avand perspective foarte bune de dezvoltare", spune Remus Lapusan, confirmat recent de Comisia de Supraveghere a Asigurarilor in pozitia de membru al Directoratului Uniqa Asigurari de viata.

Uniqa Group a achizitionat integral in 2008 societatea de asigurari generale Unita, care ulterior si-a schimbat numele in Uniqa Asigurari. In prezent, compania ocupa locul sapte in piata de asigurari generale.

Urmărește Business Magazin

Am mai scris despre:
Uniqa Asigurari,
Directorat
/actualitate/uniqa-asigurari-de-viata-are-un-nou-membru-in-directorat-8001076
8001076
comments powered by Disqus
0 seconds of 1 minute, 7 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
01:07
01:07
 
0 seconds of 1 minute, 20 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
01:20
01:20
 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.bmag.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi in această pagină.

www.zf.ro
Impactul real al tarifelor preşedintelui Trump: La ce preţ ar putea ajunge un iPhone dacă tarifele rămân în picioare? Costurile urcă de până la 10 ori