100 Cei mai admiraţi CEO din România 2021. Alex Bratu, Country Manager, JYSK România şi Bulgaria - LOCUL 9
Alex Bratu a preluat funcţia actuală în urmă cu aproape 12 ani, după ce, anterior, activase timp de 5 ani în cadrul Intersport, în rolul de commercial manager, potrivit datelor de pe LinkedIn.
Executivul a urmat cursurile Universităţii „Spiru Haret” din Bucureşti, conform aceleiaşi surse.
Sub conducerea sa, Jysk România a ajuns anul acesta la o reţea de peste 100 de unităţi, înregistrând în anul 2020 venituri de peste 675 de milioane de lei, potrivit datelor publice disponibile.
Top 3 priorităţi pentru viitor:
1. Continuarea expansiunii prin deschiderea de 25 de magazine noi în România şi Bulgaria.
2. Accelerarea procesului de reamenajare a magazinelor vechi cu trecerea la un nou concept.
3. Crearea noii organizaţii de retail în JYSK Turcia.
Profilul lui Alex Bratu a apărut în anuarul 100 CEI MAI ADMIRAŢI CEO DIN ROMÂNIA, EDIŢIA 2021.
Urmărește Business Magazin

Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe Alephnews
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe prosport.ro
Citeşte pe Gandul.ro
Citeşte pe MediaFLUX.ro
Citeşte pe MonitorulApararii.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro
-
Ce mai face George Soros la 94 de ani, „inamicul public" numărul 1 din România. Cine este Alexander Soros, urmașul lui, care a fost decorat de fostul președinte american Joe Biden în locul tatălui său. Scott Bessent, mâna dreaptă a lui Soros, alături de care a prăbușit lira sterlină, e acum ministru de Finanțe în SUA