Cine sunt cei care i-au furat partidul lui Nicuşor Dan

Postat la 01 iunie 2017 2737 afişări

Cine sunt cei care i-au furat partidul lui Nicuşor Dan

Nicuşor Dan şi-a anunţat joi demisia din partidul pe care l-a fondat şi condus, Uniunea Salvaţi România, nefiind de acord cu decizia Biroului Naţional al partidului de a nu susţine revizuirea Constituţiei în sensul definirii familiei ca uniunea dintre bărbat şi femeie.

Din 2011 s-a implicat activ în cea mai importantă campanie civică din istoria României, Salvaţi Roşia Montană. Mutat în Bucureşti în primavara lui 2012 a participat la campania lui Nicuşor Dan ca independent la primăria Bucureşti. Aceste două mari acţiuni de coagulare civică au adus la un loc o masă critică de idealişti care au pornit o revoluţie în societatea românească.

Cine sunt cei care i-au furat partidul lui Nicuşor Dan

Urmărește Business Magazin

Am mai scris despre:
partid,
nicusor dan,
furt,
romania,
salvare,
demisie,
acord,
anunt
0 seconds of 1 minute, 7 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
01:07
01:07
 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.bmag.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi in această pagină.

www.zf.ro
Impactul real al tarifelor preşedintelui Trump: La ce preţ ar putea ajunge un iPhone dacă tarifele rămân în picioare? Costurile urcă de până la 10 ori