Tariceanu: Reducerea cheltuielilor si concedierile din sectorul public, solutii de moment
Reducerea cheltuielilor si concedierile din sectorul public sunt solutii de moment, a declarat fostul premier al Romaniei, Calin Popescu Tariceanu, in cadrul emisiunii "Dupa 20 de ani", transmisa duminica la Pro Tv.
Conform acestuia, solutia de lunga durata este repornirea economiei si nu cantonarea in reducerea cheltuielilor. Acesta a facut referire la declratiile facute de premierul Emil Boc la chatul Gandul cand a declarat ca nu mai are bani pentru repornirea economiei.
Urmărește Business Magazin

Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe Alephnews
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe prosport.ro
Citeşte pe Gandul.ro
Citeşte pe MediaFLUX.ro
Citeşte pe MonitorulApararii.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro
-
Ce mai face George Soros la 94 de ani, „inamicul public" numărul 1 din România. Cine este Alexander Soros, urmașul lui, care a fost decorat de fostul președinte american Joe Biden în locul tatălui său. Scott Bessent, mâna dreaptă a lui Soros, alături de care a prăbușit lira sterlină, e acum ministru de Finanțe în SUA