Azerbaijan anulează un contract de 1 miliard de dolari cu Boeing
Compania aeriană azeră AZAL a anulat un contract de 1 miliard de dolari cu Boeing prin care trebui să achiziţioneze 10 aeronave 737 MAX.
"AZAL a refuzat să cumpere 10 aeronave de la Boeing, din motive de siguranţă", a declarat Pasha Kesaminsy, purtătorul de cuvânt al companiei aeriene, pentru Reuters.
Cel mai bine vândut avion al Boeing, 737 MAX, este menţinut la sol din martie, în întreaga lume, după accidentul din 10 martie, care a ucis 157 de persoane şi care a urmat la doar cinci luni după un accident al unui aparat Lion Air, care a ucis 189 de persoane.
Citiţi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin

Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe Alephnews
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe prosport.ro
Citeşte pe Gandul.ro
Citeşte pe MediaFLUX.ro
Citeşte pe MonitorulApararii.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro
-
Ce mai face George Soros la 94 de ani, „inamicul public" numărul 1 din România. Cine este Alexander Soros, urmașul lui, care a fost decorat de fostul președinte american Joe Biden în locul tatălui său. Scott Bessent, mâna dreaptă a lui Soros, alături de care a prăbușit lira sterlină, e acum ministru de Finanțe în SUA