DNA i-a cerut preşedintelui să încuviinţeze urmărirea penală pentru fostul premier Călin Popescu Tăriceanu
DNA i-a cerut, luni, preşedintele Klaus Iohannis să încuviinţeze urmărirea penală pentru fostul premier Călin Popescu Tăriceanu.
Acezta este acuzat că în perioada 2007-2008 ar fi primit de la reprezentanţii unei companii austriece, foloase materiale în valoare de 800.000 de dolari.
DNA i-a cerut, luni, preşedintele Klaus Iohannis să încuviinţeze urmărirea penală pentru fostul premier Călin Popescu Tăriceanu.
Acezta este acuzat că în perioada 2007-2008 ar fi primit de la reprezentanţii unei companii austriece, foloase materiale în valoare de 800.000 de dolari, constând în plata unor servicii de consultanţă.
În calitate de premier, Tăriceanu şi-ar fi exercitat atribuţiile, astfel încât să fie adoptate o serie de hotărâri de guvern în favoarea companiei.
Cititi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin

Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe Alephnews
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe prosport.ro
Citeşte pe Gandul.ro
Citeşte pe MediaFLUX.ro
Citeşte pe MonitorulApararii.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro
-
Ce mai face George Soros la 94 de ani, „inamicul public" numărul 1 din România. Cine este Alexander Soros, urmașul lui, care a fost decorat de fostul președinte american Joe Biden în locul tatălui său. Scott Bessent, mâna dreaptă a lui Soros, alături de care a prăbușit lira sterlină, e acum ministru de Finanțe în SUA