Se vinde un post TV important din România

Postat la 15 septembrie 2017 439 afişări

Arpad Paszkany, fostul patron al echipei CFR Cluj, a scos la vânzare postul TV pe care il detine.

Se vinde un post TV important din România

Adrian Tomşa, un apropiat de-al lui Zoltan Teszari (proprietarul RCS), ar fi bătut palma pentru a prelua Look TV şi Look Plus.

Potrivit informaţiilor Paginademedia.ro, Adrian Tomşa şi Arpad Paskany au ajuns la o înţelegere, iar tranzacţia se află în fază finală.

Se pare că miza este una mult mai mare: prin această afacere, se încearcă, de fapt, contractarea drepturilor de transmitere a meciurilor din Liga 1. Compania care deţine cele două posturi are şi drepturile pentru Liga 1, scrie realitatea.net

Urmărește Business Magazin

0 seconds of 1 minute, 7 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
01:07
01:07
 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.bmag.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi in această pagină.

www.zf.ro
Impactul real al tarifelor preşedintelui Trump: La ce preţ ar putea ajunge un iPhone dacă tarifele rămân în picioare? Costurile urcă de până la 10 ori