Franta va ajuta Grecia. Germania refuza
Franta va sprijini Grecia pentru reducerea deficitului bugetar, a declarat presedintele francez Nicolas Sarkozy, dupa ce seful executivului german, Angela Merkel, si liderul Eurogrup, Jean-Claude Juncker, au exclus un ajutor financiar imediat pentru statul elen.
"Daca am creat euro, nu putem lasa un stat din zona euro sa se prabuseasca. Trebuie sa sustinem Grecia fiindca depune eforturi, altfel nu va mai exista euro", a spus Sarkozy. Presedintele francez va primi duminica, la Paris, vizita premierului elen George Papandreou, dupa ce acesta s-a întalnit, vineri, la Berlin, cu Merkel.
Cititi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin

Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe Alephnews
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe prosport.ro
Citeşte pe Gandul.ro
Citeşte pe MediaFLUX.ro
Citeşte pe MonitorulApararii.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro
-
Ce mai face George Soros la 94 de ani, „inamicul public" numărul 1 din România. Cine este Alexander Soros, urmașul lui, care a fost decorat de fostul președinte american Joe Biden în locul tatălui său. Scott Bessent, mâna dreaptă a lui Soros, alături de care a prăbușit lira sterlină, e acum ministru de Finanțe în SUA