Angst a preluat producătorul de salamuri Salsi
Grupul Angst a prelat pachetul majoritar de acţiuni al fabricii de produse crud-uscate din Sinaia, ajungând la o deţinere de 88% din acţiunile Salsi, conform unui comunicat transmis de companie.
„Salsi Sinaia este cea mai veche fabrică de Salam de Sibiu din Romania, având o tradiţie de peste 100 de ani,” declară Sorin Minea, director general şi proprietar al Angst. În prezent Salsi SA deţine aproximativ 15% din cota de piaţa valorică a Salamului de Sibiu. Valoarea tranzactiei nu a fost facuta publica.
Grupul de firme Angst cuprinde trei unităţi de producţie: Angst Ro SRL (fabrica de produse fiert-afumate), Angst Bistro SRL (gastronomie şi ready-meal-uri sub brandul „Merinde Urbane”, deschisă în 2017) şi Salsi SA -Sinaia (produse crud-uscate) în care işi desfăşoară activitatea aproximativ 575 de angajaţi.
Urmărește Business Magazin

Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe Alephnews
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe prosport.ro
Citeşte pe Gandul.ro
Citeşte pe MediaFLUX.ro
Citeşte pe MonitorulApararii.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro
-
Ce mai face George Soros la 94 de ani, „inamicul public" numărul 1 din România. Cine este Alexander Soros, urmașul lui, care a fost decorat de fostul președinte american Joe Biden în locul tatălui său. Scott Bessent, mâna dreaptă a lui Soros, alături de care a prăbușit lira sterlină, e acum ministru de Finanțe în SUA