Ce fac mai nou dealerii auto ca sa compenseze pierderile
Majoritatea dealerilor auto care asigura si service au solicitat Registrului Auto Roman, in ultimul an, extinderea autorizatiei de reparatii si la alte marci decat cele pe care le livreaza pe piata, pentru a acoperi din pierderile cumulate pe segmentul vanzarilor.
"Pierderile avute cu scaderea pietei auto i-a determinat pe aproape toti dealerii care asigura si servicii post vanzare sa ceara, in ultimul an, extinderea autorizatiei de interventie si asupra altor marci", a declarat pentru MEDIAFAX directorul executiv al departamentului de Certificare Sisteme de Management din cadrul Registrului Auto Roman (RAR), Claudiu Stefanescu. Dealerii spun ca solicitarea de extindere a dreptului de interventie si pe alte marci este o masura fireasca, dat fiind ca activitatea de service a devenit principala sursa de venit pentru industria auto.
Cititi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin

Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe Alephnews
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe prosport.ro
Citeşte pe Gandul.ro
Citeşte pe MediaFLUX.ro
Citeşte pe MonitorulApararii.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro
-
Ce mai face George Soros la 94 de ani, „inamicul public" numărul 1 din România. Cine este Alexander Soros, urmașul lui, care a fost decorat de fostul președinte american Joe Biden în locul tatălui său. Scott Bessent, mâna dreaptă a lui Soros, alături de care a prăbușit lira sterlină, e acum ministru de Finanțe în SUA