Celebrul magazin universal berlinez KaDeWe, achiziţionat de un grup thailandez

Autor: Catalina Apostoiu Postat la 16 aprilie 2024 24 afişări

Grupul thailandez Central Group a devenit recent proprietar unic al emblematicului magazin universal berlinez KaDeWe, acesta fiind achiziţionat de la gigantul imobiliar austriac cu probleme Signa, relatează Le Figaro.

Potrivit presei germane, valoarea acestei tranzacţii ar putea atinge 1 miliard de euro.

 

Urmărește Business Magazin

Am mai scris despre:
achizitie,
grup,
magazin,
celebru,
austriac
0 of 1 minute, 7 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:01
01:06
01:07
 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.bmag.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi in această pagină.

www.zf.ro
Impactul real al tarifelor preşedintelui Trump: La ce preţ ar putea ajunge un iPhone dacă tarifele rămân în picioare? Costurile urcă de până la 10 ori