Amenzi uriaşe pentru românii care fac grătar în faţa blocului

Postat la 31 iulie 2023 72 afişări

Amenzi uriaşe pentru românii care fac grătar în faţa blocului

Românii care fac grătar în faţa blocului sau pe balcon riscă amenzi de până la 3.000 de lei.

Pentru că grătarele se pot organiza doar în zonele special amenajate, potrivit autorităţilor, românii care încing micii şi ceafa de porc în faţa blocului sau pe balcon riscă amenzi usturătoare.

Astfel, cei care fac grătar în faţa blocului, în parcul de lângă bloc sau pe balcon, riscă să plătească o amendă de până la trei mii de lei.

Autorităţile locale din mai multe oraşe din ţară au creat spaţii special amenajate pentru a face grătar.

Cititi mai multe pe www.mediaflux.ro

Urmărește Business Magazin

Am mai scris despre:
amenzi,
romani

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.bmag.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi in această pagină.